15 listopada 2019

Pod koniec października odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty edukacyjne prowadzone przez Pracownię Wiatrak. Podczas zajęć młodzi naukowcy czerpali papier.

Papier czerpany jest super! Można z niego zrobić kartki świąteczne, lampiony i wiele innych rzeczy. Może być cienki lub gruby, a przede wszystkim można go całkiem łatwo zrobić w domu. Papier czerpany robi się z pulpy – paćki, która u nas składała się z papieru recyklingowego, wody i mąki ziemniaczanej. W pulpie uczniowie zanurzali specjalne sita i czerpali papier. Po dokładnym odsączeniu wody i zdjęciu gotowej kartki z sita, zaczęli zdobić swój papier. Powstały przepiękne obrazy, które można włożyć w antyramę i powiesić na ścianie.

Zapraszamy na następne warsztaty w listopadzie. Będą równie ciekawe!

Zajęcia edukacyjne z Pracownią WIATRAK