17 grudnia 2018

Na początku grudnia uczniowie klasy 0a brali  udział w zajęciach otwartych dla rodziców, podczas których zostały przypomniane towarzyszące nam tradycje adwentowe. Celem zajęć było pieczenie pysznych świątecznych pierniczków. W pierwszej części dzieci wymieniały składniki potrzebne do wypieku, a następnie wykonały eksperymenty, dotyczące rozpuszczalności niektórych składników spożywczych. W drugiej części rozwałkowywały przygotowane wcześniej przez mamy porcje ciasta i wycinały foremkami kształty. Z pomocą mam układały na blaszkach. Pierniczki zostały upieczone, a następnego dnia polukrowane i ozdobione przez  każde dziecko. Część z nich zostanie zapakowana i przeznaczona na szkolny kiermasz świąteczny.

Zajęcia otwarte dla rodziców „Pieczemy świąteczne pierniki”