23 listopada 2020
Zajęcia sensomotoryczne z zakresu Terapii Ręki

W październiku ruszyły zajęcia sensomotoryczne z zakresu Terapii Ręki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Blok pierwszy tych zajęć przewiduje głównie usprawnianie motoryki dużej: koordynacji całego ciała, ćwiczenia równowagi, ćwiczenia rozwijające orientację w schemacie ciała i przestrzeni, kształtowanie umiejętności kontroli nad własnymi ruchami, wyrabianie płynności ruchu, ćwiczenia rozwijające percepcję zmysłową oraz rozwijanie ogólnej sprawności dziecka. Ćwiczenia motoryki dużej są integralną częścią rozwoju dziecka. Poprzez ruch dziecko zdobywa doświadczenie, przyswaja umiejętności, które później będzie wykorzystywało w swoim dalszym życiu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, a większość ćwiczeń w BLOKU 1 realizowana jest poprzez gry i zabawy ruchowe, a także ćwiczenia muzyczno-rytmiczne. Podczas zajęć wykorzystywane są także elementy kodowania oraz trening koncentracji uwagi, pamięci oraz rozwijanie logicznego myślenia.  Dzieci niezwykle mocno angażują się w proponowane nowe ćwiczenia, nie zniechęcają się mimo napotykanych trudności, za to wytrwale doskonalą daną umiejętność (np. w grze w gumę, skakankę czy też hula-hop). Z każdych zajęć uczestnicy wychodzą uśmiechnięci i zrelaksowani.

Zdjęcia z zajęć można obejrzeć TU.