29 kwietnia 2019

Na początku kwietnia klasy 0a i 0b razem z wychowawczyniami Ewą Walczak i Gabrielą Kugiejko wybrały się na warsztaty świąteczne do ArtZagrody w Dymaczewie Starym. Po przyjeździe  na miejsce zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i każda ekipa razem z opiekunem  udała się na inne zajęcia. Po pewnym czasie następowała wymiana tak, żeby wszystkie dzieci mogły brać udział we wszystkich atrakcjach. Dzieci brały udział w warsztatach stolarskich,  podczas których wykonywały zajączka z drewna, warsztatach ceramicznych, gdzie lepiły kurkę z gliny i w warsztatach kulinarnych, podczas których poznały znaczenie drożdży w piekarstwie i rodzaje zbóż oraz miały okazję zrobić dla siebie pyszną drożdżówkę. Na zakończenie maluchy zostały poczęstowane pysznymi zapiekankami i drożdżówkami, które same wyrobiły. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. W zajęcia zaangażowali się też rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

Zeróweczki na warsztatach świątecznych w ArtZagrodzie