03 marca 2023

21 lutego 2023 r. roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie,  odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły podstawowe z Plewisk, Puszczykowa, Kleszczewa  i z SP1 Mosina.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, co w tym przypadku oznaczało, że każda drużyna musi  zagrać trzy mecze.

W pierwszych minutach turnieju było już widać, że nasze uczennice nie poddadzą się tak łatwo. Bardzo mocno zmotywowane wspaniałym dopingiem wywalczyły I miejsce,  awansując tym samym do finału powiatu.

Wyniki:

I miejsce – SP1 Mosina

II miejsce – SP Plewiska

III miejsce – SP Kleszczewo

IV miejsce – SP Puszczykowo

Skład drużyny:

Wiktoria Karaśkiewicz V A, Anna Schevchenko VI A, Marharyta Dmytriienko VI A, Zuzanna Garczarek VI B, Nikola Grzywacz VII A, Nadia Matecka VII A, Marta Piotrowska VII A, Oliwia Płaczek VII A, Nikola Grzywacz VII A, Martyna Kula VII A, Julia Marcinkowska VII B i Liliana Dengusiak VII B.

Gratulacje !

Złote medalistki Półfinału Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt