09 kwietnia 2019

29.03.2019 reprezentacja uczennic z naszej szkoły wzięła udział w finale konkursu „Znamy poetów z Wielkopolski”. W tym roku obowiązywała znajomość faktów z życia i twórczości Kaliny Izabeli Zioła. Konkurs podzielony był na kilka etapów. Najpierw trójka uczennic: Julia Gładysz, Oliwia Jarczyńska i Julia Schmidt z klasy 7a zmierzyła się z testem szkolnym, który dotyczył życia poetki. Następnie te same siódmoklasistki przygotowały prezentację multimedialną o Kalinie Izabeli Zioła. Zarówno punkty z testu jak i z prezentacji były sumowane przy ostatecznym wyniku.

W ubiegły piątek dziewczyny rozwiązały test główny w SP 2 w Mosinie, a Magda Pabisiak z 7c i Magda Woźniak z 7a pięknie recytowały wiersze poetki. Po zaciętym pojedynku nasze dziewczyny zajęły IV miejsce. Bardzo mile spędziłyśmy czas w Szkole Podstawowej nr 2, mając zaszczyt poznać Kalinę Izabelę Zioła, która przewodniczyła obradom jury.

Znamy poetów z Wielkopolski