10 maja 2018
Zwycięstwo w konkursie "Mosina Samorządem Stoi"

Już po raz drugi pod patronatem Rady Miejskiej w Mosinie odbył się konkurs pt. "Mosina Samorządem Stoi". Tegoroczna edycja rozgrywana była 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Pecnej pomiędzy drużynami z sześciu szkół. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z funkcjonowaniem samorządu, rozpoznawali znane osoby i miejsca z naszej gminy oraz przedstawiali prezentację na wylosowany wcześniej temat. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kijak 3a, Maria Troszczyńska 2a i Franciszek Niemczewski 7a. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o samorządności oraz przedstawili w sposób absolutnie perfekcyjny prezentację nt. budżetu obywatelskiego Gminy Mosina. Po podliczeniu punktacji za wszystkie konkurencje uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 okazali się zwycięzcami całego konkursu. Poza nagrodą pieniężną pojadą na wycieczkę do Warszawy.

Serdecznie gratulujemy!

Agata Walter